Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Serial (Bad) Weddings 3

Serial (Bad) Weddings 3

2022
×
★½
Edit this entry  
10
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★½
Edit this entry  
04
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Rise

Rise

2022
×
★★
Edit this entry  
23
The Wrong Man

The Wrong Man

1956
×
★★★½
Edit this entry  
19
Edge of Night

Edge of Night

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Magnetic Fields

Magnetic Fields

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★½
Edit this entry  
01
Suzhou River

Suzhou River

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★½
Edit this entry  
18
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Box

Black Box

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Edit this entry  
01
April Story

April Story

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★
Edit this entry  
26
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
26
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
24
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Edit this entry  
19
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Edit this entry  
10
Simon of the Desert

Simon of the Desert

1965
×
★★★★
Edit this entry  
08
Surviving Desire

Surviving Desire

1992
×
★★★½
Edit this entry  
03
The King

The King

2002
×
★★★
Edit this entry  
31
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Edit this entry  
29
Phantom Lady

Phantom Lady

1944
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Love Hotel

Love Hotel

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Edit this entry  
23
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Edit this entry  
21
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★★½
Edit this entry  
17
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★½
Edit this entry