Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Star Wars: Tales of the Jedi

    ★★★★

  • Honeymoon

    ★★

  • Babe Bhangra Paunde Ne

    ★★★½

  • Amsterdam

  • Jogi

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • The First Punic War - Oversimplified

    ★½

  • Samaritan

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Major

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Pig War - Oversimplified

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Prohibition - OverSimplified

    ★★★

  • Wet Willy

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Box Assassin

    ★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★

  • Henry VIII - OverSimplified

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • The French Revolution - Oversimplified

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Guddiyan Patole

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

  • The Cold War - OverSimplified

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Emu War - OverSimplified

    ★★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★½

  • The American Revolution - OverSimplified

    ★★½

  • Two Devices Connected

    ★½

  • The First Purge

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Asees

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • The War That Changed The English Language - OverSimplified

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • WW2 - OverSimplified

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Football War - OverSimplified

    ★½

  • Jigsaw

    ★★½

  • The Falklands - OverSimplified

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½