RSS feed for Kumar
  • Hamilton

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Devs

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • McMillion$

    ★★★½

  • Lance

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Be Water

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Late Night

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★½