Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casino

Casino

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Results

Results

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Time

Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Edit this entry  
10
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wolf Hall

Wolf Hall

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Master

The Little Master

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
State of Play

State of Play

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Reagans

The Reagans

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tangled: Before Ever After

Tangled: Before Ever After

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Marple: The Body in the Library

Marple: The Body in the Library

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry