Sort by

Hungkat has logged 32 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Believer

Believer

2018
×
★★
Edit this entry  
10
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read other review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★
Read other review Edit this entry  
02
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry