Hungkat has logged 25 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hero

Hero

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry