Hungkat has logged 37 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
What If

What If

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Edit this entry  
07
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★
Edit this entry  
04
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry