Sort by

Hungkat has logged 31 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happiness

Happiness

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Where Is the Friend's House?

Where Is the Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★½
Edit this entry  
11
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry