Sort by

Hungkat has logged 180 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
July Rhapsody

July Rhapsody

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
Edit this entry  
06
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
Edit this entry  
03
Destruction Babies

Destruction Babies

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Threads - Our Tapestry of Love

Threads - Our Tapestry of Love

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Bunny Drop

Bunny Drop

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
BLUE

BLUE

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
THE FABLE: The Killer Who Doesn't Kill

THE FABLE: The Killer Who Doesn't Kill

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Fable

The Fable

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Welcome to the N.H.K.

Welcome to the N.H.K.

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
We Made a Beautiful Bouquet

We Made a Beautiful Bouquet

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nichijou: My Ordinary Life

Nichijou: My Ordinary Life

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★
Edit this entry