RSS feed for Krish
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
City of Gold

City of Gold

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Body

Body

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kill the Messenger

Kill the Messenger

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Detention

Detention

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Fallen Idol

The Fallen Idol

1948
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
Unit 7

Unit 7

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry