Sort by

kársten has logged 230 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wren Boys

Wren Boys

2017
×
Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
24
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry