Sort by

karsten has logged 19 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★
Edit this entry  
18
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Yung Lean: In My Head

Yung Lean: In My Head

2020
×
Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dave

Dave

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Secret Zoo

Secret Zoo

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Pilots

Pilots

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry