Sort by

Karst has logged 25 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Requiem for Romance

Requiem for Romance

2012
×
Edit this entry  
26
I Think This Is the Closest to How the Footage Looked

I Think This Is the Closest to How the Footage Looked

2012
×
Edit this entry  
25
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sam Morril: I Got This

Sam Morril: I Got This

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary Jane's Not a Virgin Anymore

Mary Jane's Not a Virgin Anymore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lola

Lola

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead Horizons

Dead Horizons

1951
×
Edit this entry  
05
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry