Sort by

karsten has logged 27 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elvis

Elvis

2022
×
Edit this entry  
21
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It's Not Just You, Murray!

It's Not Just You, Murray!

1964
×
Edit this entry  
19
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Edit this entry  
19
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
Read the review Edit this entry  
19
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
Edit this entry  
15
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry