Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Longest Week

The Longest Week

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tag

Tag

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Megamind

Megamind

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry