Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★½
Edit this entry  
18
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Network

Network

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Air Bud: Spikes Back

Air Bud: Spikes Back

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
Air Bud: Seventh Inning Fetch

Air Bud: Seventh Inning Fetch

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Air Bud: World Pup

Air Bud: World Pup

2000
×
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Air Bud: Golden Receiver

Air Bud: Golden Receiver

1998
×
Edit this entry  
07
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Air Bud

Air Bud

1997
×
Read the review Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Snowman

The Snowman

1982
×
Edit this entry  
04
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sound of Fury

The Sound of Fury

1950
×
★★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry