Sort by

karsten has logged 232 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman

Batman

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sound of Fury

The Sound of Fury

1950
×
★★★★
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry