• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Passing

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Gospel According to André

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

  • Certain Women

  • Carol

    ★★★★½

  • Gone Girl

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★

  • Anna Karenina

    ★★★★

  • Insidious

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Julie & Julia

  • Bride Wars

    ★★½

  • Sex and the City

    ★★★½

  • Juno

    ★★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★★

  • The Family Stone

    ★★★★½

  • Mr. & Mrs. Smith

  • I, Robot

    ★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★

  • Charlie's Angels: Full Throttle

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★

  • Grandma Got Run Over by a Reindeer

  • Erin Brockovich

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Practical Magic

    ★★★★½

  • Mars Attacks!

    ★★★★½

  • A League of Their Own

    ★★★★

  • Ghost

    ★★★★½

  • Steel Magnolias

    ★★★★★

  • Spaceballs

  • A Christmas Story

  • Halloween

    ★★★★½

  • North by Northwest

  • Vertigo

  • Johnny Guitar