Host

Host ★½

"Caroline yüzünde bir şey var"

Bir arkadaş grubu ya da onun gibi bir grup, zoom üzerinden videolu arama yaparken eğlenceli bir şey deniyorlar ve bir gün ruhlarla iletişime geçebilen birisini alıyorlar sohbete. Buraya kadar her şey zaten sıkıcı gözükürken bir de üstüne senaryoda verilen detayların azlığı da eklenince çok yavan bir hal alıyor diyebilirim. Karakterlerin birbirleriyle ne tür bir ilişkide oldukları gerçekten net olarak belli değil. Korona döneminde herkes karantinada kalıyor fakat içlerinden biri daha filmin başında dışarı çıkıyor ve maskesiz? Bunun bir hata olduğundan bahsetmiyorum elbette fakat bu detay filmin ilerleyen dakikalarında bir hata olduğunu belli ediyor.

Bu film tam olarak çerezlik hazırlanmış, yani bir creppy pasta yazılsaydı çok büyük bir keyifle okunabilirdi ve üzerinde düşünülmezdi. Bir filme böyle bir senaryo ekleyince daha farklı şeyler bekliyor insan. Filmlerde jumpscare sevmem ve bu filmde kendisini 5 saniye önceden haber eden jumpscareler haricinde korku ögesi yok. Bilgisayar kullanıyorlar ama bilgisayarı evin her köşesine götürebiliyorlar bu detaylar gerçekten filmden soğuttu iyice. Süresi bakımından zaten kısa filmdi, uzasaydı katlanılmaz olabilirdi.

Filmin ses kurgusu ve diyaloglar insanı germekte başarılı oluyor. Bazı ince detayları filmi çoğu yönden izlenebilir yapmış. Hataları görmezden gelinirse çerezlik bir korku filmi olabilir

3/10