• Dashing in December

  • Education

    ★★★★½

  • The Christmas Setup

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Too Close For Christmas

  • The Call

    ★★★

  • The Christmas House

  • Happiest Season

  • Small Axe

  • Kindred

    ★★★

  • One Royal Holiday

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

  • All Together Now

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

  • Tenet

    ★★★

  • Work It

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

  • Feel the Beat

  • The Rental

    ★★

  • I May Destroy You

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Happiness Continues

  • The Droving

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★

  • Love Wedding Repeat

  • Unorthodox

  • Making Unorthodox

  • Little Fires Everywhere

    ★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Thing About Harry

  • Isi & Ossi

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Wake Up

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Spree

    ★★

  • Amulet

    ★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • The Outsider