• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Hawkeye

    ★★★

  • Red Notice

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Stowaway

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • WandaVision

  • The Last Blockbuster

  • Happiest Season

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Save Yourselves!

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Spinster

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright