• Not Okay

    ★★★½

  • Shania Twain: Not Just a Girl

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Girl from Plainville

    ★★★

  • The Bubble

    ★★

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • No Exit

    ★★½

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Inventing Anna

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Redeeming Love

    ★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Switched Before Birth

  • Night Teeth

    ★★½

  • Dopesick

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★