• Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • A California Christmas

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Roped

    ½

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Very Ralph

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★

  • Rim of the World

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

  • Her Smell

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Okko's Inn

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • A Christmas Prince

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Lu Over the Wall

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★