• The Shawshank Redemption

    ★★★★½

  • FLCL Progressive

    ★★★

  • FLCL

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • The Great Escape

    ★★★★

  • Days of Heaven

    ★★★★½

  • Tucker: The Man and His Dream

    ★★★★

  • Shaolin Soccer

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • Days of Being Wild

    ★★★★

  • As Tears Go By

    ★★★½

  • Bonnie and Clyde

    ★★★★

  • The Andromeda Strain

    ★★★½

  • Stray Dog

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Pat Garrett & Billy the Kid

    ★★★½