Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pearl

Pearl

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Emergency

Emergency

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Senior Year

Senior Year

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Scary House

The Scary House

2020
×
Edit this entry  
02
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry