• Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Herself

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Our Ladies

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Luce

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Greta

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • An Actor Prepares

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Set It Up

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Evil Genius

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Behind the Curve

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Hurricane Heist

    ½

  • Game Night

  • Unsane

    ★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★