• tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Pixie

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★

  • Days

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★½

  • Fantasy Island

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Dream Horse

  • Spree

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ½

  • Underwater

    ★★★

  • Like a Boss

    ★½

  • The Grudge

    ★★

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Skywatch

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★½

  • Countdown

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★