RSS feed for kyeah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Wanda

Wanda

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★
Edit this entry  
11
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Labyrinth of Dreams

Labyrinth of Dreams

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Breaking Point

The Breaking Point

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sennan Asbestos Disaster

Sennan Asbestos Disaster

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Passage of Life

Passage of Life

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Can Speak

I Can Speak

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Bold, the Corrupt and the Beautiful

The Bold, the Corrupt and the Beautiful

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Birds Without Feathers

Birds Without Feathers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shanghai Blues

Shanghai Blues

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tully

Tully

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
To Dust

To Dust

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Island of the Hungry Ghosts

Island of the Hungry Ghosts

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
United Skates

United Skates

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ajin: Demi-Human

Ajin: Demi-Human

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry