Kyle has logged 41 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Tribes of Palos Verdes

The Tribes of Palos Verdes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Detroit

Detroit

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
3 Dead Trick or Treaters

3 Dead Trick or Treaters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry