Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★★

  • American Fiction

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Stutz

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • The Man from Toronto

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Juice WRLD: Into the Abyss

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Echo Boomers

    ½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Joe Bell

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½