Sort by

Kyle has logged 35 entries for films during 2004.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kangaroo Jack: G'Day, U.S.A.!

Kangaroo Jack: G'Day, U.S.A.!

2004
×
★★½
Edit this entry  
10
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Five Children and It

Five Children and It

2004
×
★★½
Edit this entry  
15
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Snowball Effect: The Story of Clerks

Snowball Effect: The Story of Clerks

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Thunderbirds

Thunderbirds

2004
×
★★
Edit this entry  
30
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★½
Edit this entry  
11
Garfield

Garfield

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Troy

Troy

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
The Football Factory

The Football Factory

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★½
Edit this entry  
17
The Chorus

The Chorus

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Edit this entry