Sort by

kyle has logged 24 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hangover

The Hangover

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thou Wast Mild and Lovely

Thou Wast Mild and Lovely

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry