• tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • False Positive

    ★★★

  • Queen Bees

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Voyagers

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Long Weekend

    ★★★★½

  • Boogie

    ★★★★

  • Crisis

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Fatale

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Half Brothers

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Honest Thief

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The War with Grandpa

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½