Sort by

kyle dunne has logged 28 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Edit this entry  
29
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Edit this entry  
21
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Patriotism

Patriotism

1964
×
Read the review Edit this entry  
16
Empire

Empire

1965
×
Edit this entry  
16
Zen for Film

Zen for Film

1964
×
Edit this entry  
14
The Witches

The Witches

1990
×
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Edit this entry  
11
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
09
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Întregalde

Întregalde

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Queenpins

Queenpins

2021
×
Edit this entry  
02
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry