Sort by

kyle has logged 14 entries for films during September 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Selena

Selena

1997
×
★★½
Edit this entry  
26
About Dry Grasses

About Dry Grasses

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
Edit this entry  
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
23
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killing

The Killing

1956
×
Edit this entry  
15
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★½
Edit this entry  
10
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry