• Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Power of the Dog

  • Pig

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Tag

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Transit

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Tully

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Wheelman

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Rider

    ★★★★