RSS feed for Kyle
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★½
Edit this entry  
12
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
King of California

King of California

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry