Sort by

kylee has logged 42 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
Read the review Edit this entry  
03
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barbie: A Fashion Fairytale

Barbie: A Fashion Fairytale

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Falsettos

Falsettos

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Small Talk

Small Talk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry