Sort by

Kyle Donovan has logged 26 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
Breadcrumb Trail

Breadcrumb Trail

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
To Joy

To Joy

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
These Days

These Days

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Ship to India

A Ship to India

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Crisis

Crisis

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Survival City

Survival City

1955
×
Edit this entry  
11
There Will Come Soft Rains

There Will Come Soft Rains

1984
×
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hero

Hero

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Afterschool

Afterschool

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry