• Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★

  • Eight for Silver

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Comey Rule

    ★★½

  • This Is Paris

    ★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★½

  • Love Fraud

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Money Plane

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Deadly Mile High Club

    ★★

  • The Stranger

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cuties

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½