KyledaCinephile has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry