RSS feed for ky

ky has logged 18 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Edit this entry  
06
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
03
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Diana, Our Mother: Her Life and Legacy

Diana, Our Mother: Her Life and Legacy

2017
×
Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry