Sort by

kyler1245 has logged 64 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
White T

White T

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Family Guy Presents: It's a Trap!

Family Guy Presents: It's a Trap!

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Team

Home Team

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bubble

The Bubble

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kinky Kong

Kinky Kong

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dual

Dual

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Angry Video Game Nerd: The Movie

Angry Video Game Nerd: The Movie

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Hulk

Hulk

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ice Age Adventures of Buck Wild

The Ice Age Adventures of Buck Wild

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Brad Williams: Fun Size

Brad Williams: Fun Size

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dog

Dog

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo! Adventures: The Mystery Map

Scooby-Doo! Adventures: The Mystery Map

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tom and Jerry Meet Sherlock Holmes

Tom and Jerry Meet Sherlock Holmes

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Buddy

Buddy

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Achmed Saves America

Achmed Saves America

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry