• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ½

  • Moon Knight

  • Flaky

  • Ambulance

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Tall Girl 2

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Scream

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Tiger King: The Doc Antle Story

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

    ½

  • Red Notice

    ½

  • The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

    ★★★

  • Eternals

    ½

  • Most Hated: How Kevin Durant Became the NBA’s Villain

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★½

  • Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★½

  • Benedetta

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Val

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★

  • 30 for 30: The Bunny & the GOAT

    ★★

  • In the Heights

    ½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½