• Senior Year

    ★★

  • Choose or Die

    ★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Dropout

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Beautiful Beings

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Deadware

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Single All the Way

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dashcam

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Cinderella

    ½

  • Dune

  • Malignant

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★½

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Firebird

    ★★★

  • Yes Day

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Flee

    ★★★½

  • Censor

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Leyla Everlasting

  • Ethos

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Goedam

    ½

  • Host

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Possessor

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • The Grudge

    ½

  • Black Christmas

  • Frozen II

    ★★½

  • Countdown

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★½