• Hillbilly Elegy

  • Happiest Season

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ½

  • Best Laid Plans

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Knocked Up

    ★★★½

  • Rabbit Hole

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★½

  • Stranger by the Lake

    ★★★★½

  • Tomboy

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★

  • What Ever Happened to Baby Jane?

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★½