Sort by

Cam has logged 265 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rutles: All You Need Is Cash

The Rutles: All You Need Is Cash

1978
×
Edit this entry  
10
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
06
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Hand

The Hand

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
8½

1963
×
★★★★
Edit this entry  
07
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry