• Separation

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Boss Level

  • Framing Britney Spears

  • In the Earth

    ★★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Come Play

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Nocturne

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Archenemy

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • PVT Chat

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • Unhinged

  • Ju-On: Origins

    ★★★½

  • Hamilton

  • The Rental

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★★

  • Good Boy

    ★★★

  • Infamous

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Becky

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Pooka Lives!

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Crawlers

  • The Way Back

    ★★★★

  • Alone

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Fantasy Island

  • My Valentine

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★

  • Midnight Kiss

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • A Nasty Piece of Work

  • Black Christmas

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • The Queen of Black Magic