Kyle has logged 24 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
Edit this entry  
24
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
Edit this entry  
17
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creep

Creep

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boy

The Boy

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Salad Days Are Gone

Salad Days Are Gone

2018
×
Edit this entry  
05
Beyond Outrage

Beyond Outrage

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry