Sort by

Kylie has logged 18 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Magic

Magic

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Slightly Pregnant Man

A Slightly Pregnant Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry